Spisovatel Evžen Boček beseduje ve čtvrtek 6.11.2014 v Místku

04.11.2014 06:28

O knižním bestseleru Poslední aristokratka bude hovořit její autor ve čtvrtek 6. listopadu v Knihkupectví Kapitola v Místku.

Místecké Knihkupectví Kapitola.

Místecké Knihkupectví Kapitola.

Beseda autogramiáda Evžena Bočka se uskuteční v místeckém Knihkupectví Kapitola (před křížovým podchodem) ve čtvrtek 6. listopadu od 17 hodin. Bude hovořit o své knize Poslední aristokratka.

O čem kniha pojednává? František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene.
Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře! 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.